PROFILE PIANKOWE

Każdy materac zbudowany jest z zasadniczego elementu czyli: wkładu . Ta bardziej wewnętrza warstwa, czyli wkład decyduje przede wszystkim o wygodzie , jakości podparcia kręgosłupa oraz zapewniające komfort odpoczynku.

W naszej ofercie posiadamy materace:
• sprężynowe (sprężyny kieszeniowe, bonellowe);
• piankowe (lateksowe, termoelastyczne, wysokoelastyczne, poliuretanowe);

Materace sprężynowe

Materac sprężynowy to taki, który zbudowany jest ze sprężyn obłożonych warstwami oddzielającymi je od ciała. materace t bonellowe. wyróżniają się wytrzymałością oraz odpornością na większe obciążenia, ale wadą tej konstrukcji jest jednolity system uginający się na dużym obszarze pod wpływem nacisku. Dzieje się tak dlatego, że pojedyncze sprężyny, o dużej średnicy zwoju, są ze sobą w wielu miejscach połączone.

Materace kieszonkowe zbudowane są ze sprężyn o mniejszej średnicy zwoju, z których każda umieszczona jest w oddzielnej, wykonanej z tkaniny kieszonce. Sprężyny łączą się ze sobą tylko w punktach styczności. Układ ten powoduje ich niezależną pracę, a struktura materaca pozwala na idealne dopasowanie się do naturalnego kształtu ciała. Oparty na sprężynie wkład obłożony jest zewnętrznymi warstwami izolującymi ciało od sprężyn, tj. przekładki , które pełnią rolę ochronną dla pozostałych warstw materaca. Najbardziej zewnętrzną warstwę wkładu stanowią w tego typu materacach pianki poliuretanowe.

Materace piankowe

Materace piankowe to do drugi typ materacy, coraz częściej oferowany przez producentów. Zaawansowane technologie ich wytwarzania sprawiły, że nie są podatne na odkształcenia i gwarantują higienę użytkowania. Wybierając materac piankowy mamy bardzo duży wybór- wśród nich są materace o zróżnicowanej twardości. Wysoka jakość pianki zapewnia ciału bardzo dobre podparcie dla kręgosłupa. Charakterystyka pracy jest tu wykładnicza i w miarę wzrostu obciążenia przyrost ugięcia jest coraz mniejszy. Dzięki takiej budowie i specyfice pracy można zachować bardzo dobre właściwości użytkowe nawet przy mniejszej grubości materaca. Materace piankowe dobrze amortyzują ruch drugiej osoby i z tego względu świetnie sprawdzają się wśród par. To doskonałe modele również dla dzieci, których układ kostny jest bardzo delikatny.

Strefy twardości

Ciało ludzkie wywiera niejednolity nacisk na materac. Dlatego w przypadku wielu modeli materacy piankowych i sprężynowych zastosowano dwie metody, które mają zapewnić materacowi jeszcze lepsze dopasowanie i podparcie ciała- strefy twardości . Żeby ciało mogło być właściwie ułożone a kręgosłup zachował swoją anatomiczną postawę.

galeria
galeria
galeria
galeria
galeria